Ana Sayfa
Avantajları Nelerdir?
Avantajları Nelerdir?

  • Orta / uzun vadeli sabit getirili yatırım imkanı: Kira sertifikası, sahibine hem orta, hem uzun vadede sabit getiri fırsatı sağlamaktadır. Güvenli bir kira geliri elde etmek istiyorsanız, kira sertifikalarına yatırım yapabilirsiniz.
  • Kupon Ödeme: Kira sertifikaları, sahibine kiralanan varlıkların dönemsel sabit kira gelirini  alma hakkı verir.
  • Varlığa Dayalı: İhraç edilen bütün sertifikaların temelinde gerçek bir ticari ilişki ve gözle görülebilir bir maddi gerçeklik istenmektedir.
  • Likidite Avantajı: Halka arz yöntemiyle ihraç ettiğimiz kira sertifikaları Borsa İstanbul’da kote olacağından, ikinci el piyasa işlemleri aracılığıyla nakde dönüştürülebilmektedir. Siz sertifika sahibi yatırımcılarımız ihtiyaçlarınız doğrultusunda, dilerseniz vadeden önce kira sertifikalarını tamamen ya da kısmen nakde çevirebilirsiniz.

Kira sertifikanızı halka arz yoluyla aldıktan sonra dilerseniz www.kuveytturk.com.tr web sitesindeki Kuveyt Türk internet şubesinden veya yatırım hesabınızın bulunduğu diğer aracı kurumlar vasıtasıyla alım satım emirlerinizi girebilirsiniz.

Vergi Avantajı: 1 yıl vadeli mevduat ve katılım fonlarından %12 olarak kesilen stopaj, yurt içinde TL cinsinden ihraç edilen kira sertifikalarında %10 olarak uygulanmaktadır. 6 ay ve altındaki vadelere sahip mevduat ve katılım fonlarında uygulanan stopaj kesintisinin %15 olduğu düşünüldüğünde kira sertifikası önemli derecede vergi avantajı sağlamaktadır. 


KT Kira Sertifikaları Varlık Kiralama A.Ş. bir Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. bağlı ortaklığıdır.